NYTRO CONNECT-IT X36BROLLY ARM LONG
Product description
The Nytro Brolly arms are available in two sizes, short and long, and are designed to securely attach our umbrella to the competition box or feeder seat. This ensures that you, as well as your bait and equipment, are protected from the weather. The two elbows and the aluminum frame provide excellent stability, and the length of the arm allows you to rotate the brolly into the desired position. Compatible with almost any leg, through the included inserts (25 mm and 30 mm) or without inserts for 36 mm fittings.